"Abplanalp" vēsture

Uzņēmumam "Abplanalp" ir vairāk nekā 40 gadu nepārtrauktas attīstības vēsture. Ideja radās Šveices uzņēmējam Hansam Abplanalpam. Viņš vēlajos 1970. gados Šveicē, Alpu kalnu piekājē, nodibināja uzņēmumu "Abplanalp Engineering" – uzņēmumu, kas izgatavoja iekārtas un izplatīja citu ražotās iekārtas.

Šveices uzņēmums "Abplanalp" bija viens no pirmajiem Polijas tirgus spēlētājiem un sāka savu aktīvu darbību ar PHZ Transpol kā starpnieku. Drīz vien tika nodibināta "Abplanalp Engineering" filiāle Polijā, paplašinot produktu klāstu, iekļaujot rezerves daļu piedāvājumus un servisa apkopes piedāvājumus.

Nākamajos gados tika paplašināta darbība, ieejot Centrālās un Austrumeiropas valstu tirgos. Tā rezultātā tika izveidoti veiksmīgi reģionālie tirdzniecības biroji – Minskā, Kijevā, Zaporožjē un Doņetskā. Lielais pieprasījums pēc "Abplanalp Engineering" produktiem un pakalpojumiem veicināja jaunu tirdzniecības biroju izveidi Maskavā, pēc tam arī Jekaterinburgā – Urālu apgabalā, Novosibirskā – Sibīrijā, Krievijas dienvidos – Toljati.

1992.  gadā uzņēmumā notika svarīgs un nozīmīgs pavērsiens nākotnes attīstībai. Šveices uzņēmuma filiāle Polijā tika pārveidota par atsevišķu, neatkarīgu Polijas uzņēmumu "Abplanalp Consulting", kas tad arī pārņēma visas priekšteča aktivitātes.

Dinamiskā izaugsme apgūtajos tirgos rosināja dažu nākamo gadu laikā attīstīt darbību arī Centrālās Āzijas teritorijās, līdz ar to tika izveidots tirdzniecības birojs Uzbekistānā un izveidota klātbūtne Baltijas valstu tirgos, kā rezultātā tika izveidoti divi uzņēmumi "Abplanalp Engineering" Lietuvā un "Abplanalp Estee" Igaunijā.

Par holdingu

1977.g.
Hans Abplanalp nodibina Šveices uzņēmumu "Abplanalp Engineering" un uzsāk iekārtu tirdzniecību uz Poliju, kā starpnieku izmantojot PHZ Transpol.

1984.g.
Izveidota "Abplanalp Engineering" uzņēmuma filiāle Polijā.

1989.g.
Tirdzniecības biroja un demonstrācijas centra izveidošana Minskā (Baltkrievija).

1990.g.
Tirdzniecības pārstāvniecības birojs Maskavā (Krievija).

1991.g.
Tirdzniecības pārstāvniecības birojs Kijevā (Ukraina).

1992.g.
Tiek izveidots Polijas uzņēmums "Abplanalp Consulting", kas pārņem "Abplanalp Engineering" darbību.

1993.g.
Tirdzniecības biroja atvēršana Taškentā – Uzbekistānā, Kazahstānā.

1995.g.
Darbības uzsākšana Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, pirmā Baltijas tirdzniecības biroja atklāšana Viļņā, uzņēmuma nosaukums "Abplanalp Engineering".

2002.g.
"Abplanalp" iziet no Krievijas un Baltkrievijas.

2003.g. 
Tirdzniecības biroja atvēršana Igaunijā, uzņēmuma nosaukums "Abplanalp Estee".

2009.g.
Jaunā "Abplanalp" biroja atklāšana Kostrzyńska 36, Polijā.

2013.g.
HAAS tehniskās apmācības centra atklāšana Žešuvā.

2014.g.
Zabrzes, Solec Kujawski, Stargard (Polijā) un Rīgā (Latvijā) demonstrāciju un tirdzniecības centru atklāšana.

2016.g.
Demonstrēšanas un tirdzniecības centra atklāšana Legnicē (Polijā).

2017.g.
Demonstrēšanas un tirdzniecības centra atklāšana Gdaņskā un Bidgoščā (abi Polijā).